Bize Ulaşın : +90 212 852 39 05    ||    Masaj için: 0530 456 7307

THEGYM Blog

Pilatesin Faydaları

Pilatesin Faydaları

    ☆Bel ve boyun ağrılarını azaltır.

Pilates omurga çevresindeki kasları güçlendirdiği için bel ve boyun bölgesindeki ağrıları azaltır. 

 

    ☆Duruş bozukluklarını düzeltir.

Pilatesin faydalarından biri de vücuda karnı içeri çekip dik durmayı öğretmesidir. Bu, zaman içinde alışkanlık haline gelir. Büyüme döneminde pilatese başlanırsa, omurga eğriliği ve kamburluk gibi duruş bozukluklarının kalıcı hale gelmesi önlenebilir.  

 

  ☆ Daha esnek bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

Günlük rutinin bir parçası olan eğilmek doğrulmak gibi basit hareketleri yaparken zorlanmak yaşam kalitesini düşürür. Pilates yapmak kasları esnetir ve bu günlük hayatı kolaylaştırır.

 

 ☆ Karın ve kalça kaslarını sıkılaştırır.

Karın ve kalça kasları en az kullandığımız kaslarımızdır. Karın bölgesini vücudun merkezi olarak alan pilates, merkezden aldığı kuvvetle kalçaları da şekillendirir.

 

   ☆Doğru nefes alıp vermeyi sağlar.

Pilates yaparken hareketlerle uyumlu nefes alıp verirsiniz ve düzenli pilates yaptığınızda günlük hayatınızda ciğerlerinize nefes dolduğunu hissedersiniz. Bu da hücrelerinize oksijen gönderdiğiniz anlamına gelir.

 

   ☆Kan dolaşımını hızlandırır.

Kasların esnemesi, kan dolaşımının hızlanması demektir. Kan dolaşımı hızlandığında hücrelerinize oksijen taşınması kolaylaşır.

 

    ☆Selüliti azaltır.

Selülitin sebeplerinden biri dolaşım bozukluğudur. Kan dolaşımınız hızlandığında selülitlerinizin de azalması kaçınılmaz hale gelir.

 

    ☆Vücudu forma sokarken zayıflatır.

Daha dik durduğunuzda, kaslarınız esneyip güçlendiğinde vücudunuz daha ince görünür. Henüz kilo vermediğiniz halde pilates sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterir. Pilatese düzenli olarak devam ettiğinizde metabilozmanız hızlanır ve yağ yakmaya başlarsınız.

 

    ☆Konsantrasyonu kolaylaştırır, denge yeteneğini geliştirir.

Pilates yaparken girdiğiniz pozlara konsantre olursunuz. Bu da size zaman içinde zihninizi ve bedeninizi kontrol etmeyi öğretir.

 

   ☆Eklem ağrılarını azaltır.

Günümüz insanı için pilatesin faydalarından belki de en önemlisi eklemleri güçlendirmesidir. Çünkü eklem ağrılarının sebeplerinden biri, uzun süre aynı pozisyonda kalmaktır ve pilates kasları esnetirken eklemlerde biriken stresi azaltır.

 

Etiketler : 

beylikdüzü havuz üyelik beylikdüzü havuz fiyatları beylikdüzü yüzme havuzu fiyatları
beylikdüzü spor kompleksi ne zaman açılacakesenyurt havuz saunaesenyurt yüzme havuzu hocalarıesenyurt bayanlara özel yüzme havuzuesenyurt özel yüzme havuzu

esenyurt spor salonu fiyatları

beykent spor salonları

beylikdüzü fitness

beylikdüzü spor salonu tavsiye

beylikdüzü havuz  esenyurt havuz beylikdüzü spor salonu beylikdüzü fitness

 

 

Sizleri Arayalım

Web sitemiz üzerinden kayıt olun 15% indirim kazanın !