Whatsapp Canlı Destek Butonu

Bize Ulaşın : +90 212 852 39 05      

THEGYM Blog

Selüliti Önlemek İçin

Selüliti Önlemek İçin

Selülit,cilt altı yağ dokularının , bağ dokular arasında sıkışıp, yağ hücrelerinde su toplaması sonucunda oluşan basınçla kendini gösteren , deri üzerindeki portakal kabuğu görünümün verilen addır.

Kadınların (erkeklere oranla) daha ince derilerinin olmasından dolayı kadınlarda daha sık rastlanır.

Günümüzde kadınların yaklaşık %80’ini rahatsız eden bu problem her yaş grubunda ve her kilodaki bayanda görülebilmektedir.

NEDEN OLUŞUR?

Yanlış beslenme, sigara kullanımı, hareketsizlik, spor yapmamak , lenf sisteminin yetersizliği ,genetik faktörler, aşırı östrojen üretimi, stres, doğum kontrol hapı kullanımı ve gebelik selüliti tetikleyebilir.

SELÜLİTİ ÖNLEMEK VE SELÜLİTTEN KURTULMAK İÇİN;

*  Selülit oluşumunu tetikleyen en önemli etken tuzdur, selülitlerle başa çıkmak için mutlaka tuz tüketiminizi kısıtlamalısınız.

Keten tohumu östrojen seviyelerini destekler ve kollajen gelişmesini artırır. Kolajen bağ dokusunun ana bileşenidir; cildi güçlendirerek, selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Yulaf ezmesi, tahıl ve yoğurdunuza her gün 2 yemek kaşığı serpin, ya da selülit oluşumunu önlemek için yalnızca tohum olarak da yiyebilirsiniz

Sigaradan kaçınınız,mümkünse hiç içmeyiniz.

*  Aşırı alkol tüketimi selülit oluşumunu tetikleyen bir diğer faktördür, haftada 1-2 kadeh sorun yaratmayabilir ancak alkol tüketiminiz çok atarsa hem selülit hem de genel sağlığınız bozulabilir.

C Vitamini kaynaklarını tüketmeye özen gösterin.C Vitaminin selülitleri azaltıcı ve oluşumunu engelleyici etkisi vardır. Meyvelerde C Vitaminden zengin olduğundan beslenme ve diyet programınızda yer almalıdır. Özellikle ; limon, kivi , portakal , şeftali,biber ve maydanoz.

Kızartma ve kavurmalardan uzak durun. Dolaşımı ve yağ hücrelerinin yapısını bozar.

*  Düzenli spor yapın.

*  Vücudunuz susuz kalırsa kurur ve sağlığınız bozulur, selülitsiz ve sağlıklı bir cilt için yeterli miktarda su tüketimini sağlamak gerekir.

Turuncu en sevdiğiniz renk olabilir. Beta karoten, A vitaminin öncü maddesi cildinizin güzelliği ve selülitlerden kurtulmanız için en doğru seçimdir. Örneğin; havuç, bal kabağı ve kavun bunlara birer örnektir.

Rezeneanason, ve biberiye: Bu bitkileri karıştırıp suyunu içmek selülitlere iyi gelmektedir.

Etiketler : ,

beylikdüzü havuz üyelikbeylikdüzü havuz fiyatlarıbeylikdüzü yüzme havuzu fiyatlarıbeylikdüzü spor kompleksi ne zaman açılacakesenyurt havuz saunaesenyurt yüzme havuzu hocalarıesenyurt bayanlara özel yüzme havuzuesenyurt özel yüzme havuzu

esenyurt spor salonu fiyatları

beykent spor salonları

beylikdüzü fitness

beylikdüzü spor salonu tavsiye

beylikdüzü havuzesenyurt havuzbeylikdüzü spor salonubeylikdüzü fitness

Sizleri Arayalım

Web sitemiz üzerinden kayıt olun 15% indirim kazanın !